O NÁS

1

INSPIRUJEME 

Děláme osvětu o přirozených potřebách dětí a možnostech, jak je můžeme uspokojit v dnešní době.  

2

PROPOJUJEME

Podporujeme rodiny v rozšiřování sociálního zázemí svých dětí.

3

PROVÁZÍME

Pomáháme rodinám ohroženým sociální izolací, aby dokázaly vytvořit bezpečné zázemí pro své děti.

4

MĚNÍME SYSTÉM

Aby bezpečné sociální zázemí bylo všem dostupné.

Zapojte se!

Nechte nám svůj email a my Vám pošleme informace o aktuálních akcích, možnostech spolupráce a inspirativních lidech, kteří už péči o děti sdílejí.

Individualismus ve výchově dětí je trendem posledních desetiletí.

A není přirozený, ani funkční. O děti se vždy staralo více lidí. Původně v rámci kmenů, později členové širší rodiny.

Snažíme se rodinám znovu ukázat cestu k přirozenému fungování. Dříve totiž ke společné péči o děti vedl jednotlivce fakt, že nebyl schopen sám pokrýt všechny svoje potřeby.

Věnujeme se prevenci

Neziskové organizace působící v ČR pomáhají rodinám především ve chvíli, kdy se jim situace vymkne z rukou. My se zaměřujeme primárně na prevenci ohrožených rodin. Stačí málo, a rodina či rodič samoživitel se do mezní situace nemusí vůbec dostat. Prevence navíc ve výsledku šetří peníze daňových poplatníků. Je vždy levnější než sanace, neboli řešení akutního stavu problému.

Podporujeme a provázíme

V současné době na konkrétních projektech testujeme postupy a nástroje, které rodinám usnadní spolupráci. A to jak u zdravě fungujících rodin, tak u těch, které jsou na hranici ohrožení. Děláme osvětu formou otevřených setkání, sdílecích kruhů, přednášek, workshopů, dotovaného koučingu a mentoringu.

Naše projekty

Dítě patří do rodiny. Až 2/3 dětí odebraných z péče rodičů by mohlo zůstat doma, kdyby se věnovala patřičná pozornost prevenci. Každý někdy šlápne vedle. Důležité je, aby měl někoho, kdo ho chytí, než spadne na dno.

Rodičovství je nová situace, na kterou se nedá připravit. Dá se však připravit na příchod změn. Cílem projektu je ukázat, že rodiče nemusejí být na výchovu dětí sami. A přiznat si, že to sami nezvládají, není selhání, ale první krok k nalezení řešení.

Projekt má za cíl vytvářet a podporovat síť tzv. rozšířených rodin, které nahrazují kmenové soužití, či absenci širší rodiny. Funkční síť rozšířených rodin má zároveň potenciál být záchrannou sítí pro ohrožené rodiny. 

Aukce v klidu


Výtěžek z Aukce v klidu 2018  je krásných

237 441 Kč