Projekt

Rodičovství v klidu

Nemusíte na to být sami.

Rodičovství v klidu je zaměřeno na rodiče a zároveň na páry nebo jednotlivce, kteří o dítěti uvažují, nebo ho čekají. Projekt je z velké části osvětového charakteru. Má za cíl vytvořit pro rodiče zázemí, kde mohou otevřeně komunikovat svoje obavy, strachy, domnělá selhání.

Nejbližší akce


Jak být sama se sebou spokojená v roli maminky — Seminář

Jak být sama se sebou spokojená v roli maminky — Seminář

Další povídání s Alžbětou Hláskovou, tentokráte na téma Jak být sama se sebou spokojená v roli maminky, Aneb volné pokračování semináře o sebepřijetí. Pojďme společně s Alžbětou hledat odpovědi na otázky, které nás nejvíce pálí. Neváhejte a v případě zájmu se hlaste na email dasa.egemova@seznam.cz

Víkend s Alžbětou Hláskovou

Víkend s Alžbětou Hláskovou

JAK BUDE VÍKEND PROBÍHAT? Především se bude jednat o společně strávený čas formou krátké procházky po okolí nebo hraním a pobýváním na velké zahradě penzionu, společný táborák, a možnost kdykoliv během dopoledne či odpoledne si domluvit individuální konzultace nebo se účastnit konzultací v menších skupinkách. Večery budou probíhat dle potřeb každého z nás s ohledem na ukládání dětí formou sdílení a povídání na vyžádaná témata.

Nedávno proběhlo


Vztek dětí a rodičů — Seminář

Vztek dětí a rodičů — Seminář

První část setkání budeme věnovat příčinám dětského vzteku a otázce, proč to nás rodiče tak rozčiluje. Ve druhé části se společně podíváme na konkrétní náročné situace a podělíme se o tipy, jak v takových okamžicích reagovat.

Vztahy v rodině — Seminář

Vztahy v rodině — Seminář

Další povídání s Alžbětou Hláskovou, tentokráte na téma VZTAHY V RODINĚ. Pojďme společně s Alžbětou hledat odpovědi nejen na tyto otázky: Na čem jsou založené naše rodinné vztahy? Jakou roli má rodina v našem hodnotovém systému? Odpovídají tomu naše komunikační strategie? Jak podporovat zlepšování vztahů v rodině? Jak zmírňovat konflikty? Neváhejte a v případě zájmu se hlaste na email dasa.egemova@seznam.cz

Jak s příchodem dítěte neztratit svůj život

Jak s příchodem dítěte neztratit svůj život

Dítě je velkou životní změnou pro každou z nás. Věnujeme mu většinu svého času a energie a jsme dost vyčerpané. Na čem tedy záleží, abychom i s dítětem mohly prožívat život v klidu?

Otevřená poradna 


Každé úterý od 10 do 13 hodin. Zdarma. 

 
Ráda Vás během hodinové konzultace seznámím s našimi projekty a možnostmi spolupráce a podpory. 

Pouze na objednání předem:

Martina Elterlein
poradna@rodinavklidu.cz
+420 733 122 122

Tato poradna může být bezplatně poskytována díky výtěžku z Aukce v klidu 2018. Děkujeme všem štědrým sponzorům. 
Díky také za bezplatné poskytnutí prostor Institutu fyziologické socializace s.r.o.. 

Jak pomáháme


Děláme osvětu

Sdílíme zkušenosti z praxe a důležité vědecké poznatky, zprostředkováváme a motivujeme ke sdílení zkušeností a k přenášení inspirace. Ukazujeme rodičům, že na výchovu dětí nemusí být sami.

  • přednášky a workshopy
  • publikace a články

Nabízíme služby pro rodiče současné i budoucí

Programů, které mají ambici nastávající rodiče pipravit na porod dítěte je mnoho. My se věnujeme oblasti dosud nepříliš pokryté. Skupinově i individuálně připravujeme rodiče na to, co přijde po porodu. konkrétně v prvním roce života dítěte.

  • před a poporodní příprava
  • psychická a komunikační podpora matek v šesti nedělí
  • koučing a mentoring
  • redesign (partnerský, rodinný, intimní)

Síťujeme a provázíme

Lokálně propojujeme soběstačné rodiny, které mají zájem vzájemně kooperovat a dělit mezi sebe povinnosti pojící se s péčí o děti. Ukazujeme rodičům, že cestou není izolace a perfekcionismus, ale otevřenost a jistá míra improvizace. Bez té se totiž rodičovství zvládá těžko.