Projekt

Rodičovství v klidu

Nemusíte na to být sami.

Rodičovství v klidu je zaměřeno na rodiče a zároveň na páry nebo jednotlivce, kteří o dítěti uvažují, nebo ho čekají. Projekt je z velké části osvětového charakteru. Má za cíl vytvořit pro rodiče zázemí, kde mohou otevřeně komunikovat svoje obavy, strachy, domnělá selhání.

Otevřená poradna 


Každé úterý od 10 do 13 hodin. Zdarma. 

 
Ráda Vás během hodinové konzultace seznámím s našimi projekty a možnostmi spolupráce a podpory. 

Pouze na objednání předem:

Martina Elterlein
martina@rodinavklidu.cz
+420 733 122 122

Tato poradna může být bezplatně poskytována díky výtěžku z Aukce v klidu 2018. Děkujeme všem štědrým sponzorům. 
Díky také za bezplatné poskytnutí prostor Institutu fyziologické socializace s.r.o.. 

Jak pomáháme


Děláme osvětu

Sdílíme zkušenosti z praxe a důležité vědecké poznatky, zprostředkováváme a motivujeme ke sdílení zkušeností a k přenášení inspirace. Ukazujeme rodičům, že na výchovu dětí nemusí být sami.

  • přednášky a workshopy
  • publikace a články

Nabízíme služby pro rodiče současné i budoucí

Programů, které mají ambici nastávající rodiče pipravit na porod dítěte je mnoho. My se věnujeme oblasti dosud nepříliš pokryté. Skupinově i individuálně připravujeme rodiče na to, co přijde po porodu. konkrétně v prvním roce života dítěte.

  • před a poporodní příprava
  • psychická a komunikační podpora matek v šesti nedělí
  • koučing a mentoring
  • redesign (partnerský, rodinný, intimní)

Síťujeme a provázíme

Lokálně propojujeme soběstačné rodiny, které mají zájem vzájemně kooperovat a dělit mezi sebe povinnosti pojící se s péčí o děti. Ukazujeme rodičům, že cestou není izolace a perfekcionismus, ale otevřenost a jistá míra improvizace. Bez té se totiž rodičovství zvládá těžko.

Nejbližší akce

Nedávno proběhlo


Vztek dětí a rodičů — Seminář

Vztek dětí a rodičů — Seminář

První část setkání budeme věnovat příčinám dětského vzteku a otázce, proč to nás rodiče tak rozčiluje. Ve druhé části se společně podíváme na konkrétní náročné situace a podělíme se o tipy, jak v takových okamžicích reagovat.

Vztahy v rodině — Seminář

Vztahy v rodině — Seminář

Další povídání s Alžbětou Hláskovou, tentokráte na téma VZTAHY V RODINĚ. Pojďme společně s Alžbětou hledat odpovědi nejen na tyto otázky: Na čem jsou založené naše rodinné vztahy? Jakou roli má rodina v našem hodnotovém systému? Odpovídají tomu naše komunikační strategie? Jak podporovat zlepšování vztahů v rodině? Jak zmírňovat konflikty? Neváhejte a v případě zájmu se hlaste na email dasa.egemova@seznam.cz

Jak s příchodem dítěte neztratit svůj život

Jak s příchodem dítěte neztratit svůj život

Dítě je velkou životní změnou pro každou z nás. Věnujeme mu většinu svého času a energie a jsme dost vyčerpané. Na čem tedy záleží, abychom i s dítětem mohly prožívat život v klidu?