Chci se zapojit

Jak to funguje?

K tomu, aby se mohly šestinedělky a andělky propojit, využíváme facebookovou skupinu Podpora šestinedělek. Vstupním požadavkem je seznámení s pravidly a zodpovězení tří kontrolních otázek. Pak už šestinedělky mohou napsat přímo na zeď, s čím by potřebovaly pomoci. Andělky odpovídají komentářem nebo soukromou zprávou.


V připnutých příspěvcích FB skupiny se nachází několik užitečných dokumentů - tipy pro šestinedělí pro matky, pro známé, tipy pro úspěšné kojení a užitečné odkazy na odbornice pro toto období (laktační poradkyně, duly apod.).

Jak se zapojit do projektu?  

1) Jste čerstvá/budoucí maminka a chcete využít služeb andělek? 

Přihlaste se do FB skupiny Podpora šestinedělek a napište na zeď, o jakou formu pomoci máte zájem. Andělky se Vám ozvou. :)

Žádná andělka kolem Vás není? Nevadí - mluvte o Vašem záměru využít šestinedělí ke klidnému rozkojení a vytvoření citového pouta s miminkem a požádejte o pomoc ženy, které znáte! Můžete jim doporučit také tyto webové stránky. Třeba  se některá dokonce rozhodne tuto myšlenku šířit dál a stane se andělkou i pro další ženy.

2) Věříte v hodnoty kontaktního šestinedělí? Chcete budovat podpůrnou ženskou komunitu založenou na pomoci a respektu?

Staňťe se andělkou a pomáhejte ženám v šestinedělí! Uvidíte, že i Vám se tato pomoc vrátí. Přihlaste se do FB skupiny Podpora šestinedělek a napište komentář pod příspěvek s výše zmíněnou google mapou. Když budete nějaké šestinedělce chtít pomoci, odepíšete na její žádost na zdi skupiny a domluvíte si spolu podrobnosti.

3) Pracujete se šestinedělkami? Jste laktační poradkyně/dula/poporodní dula/porodní asistentka/terapeutka zaměřená na mateřství? Jsou s Vámi naše hodnoty v souladu a ráda byste ještě více šířila osvětu o šestinedělí? 

Moc rády Vás přivítáme ve skupině Podpora šestinedělek! Sdílením svých odborných znalostí v diskuzích můžete nejen pomoct ženám nalézt řešení jejich problémů, ale taky mezi nimi budovat důvěru ve Vaše znalosti.

Proč se stát andělkou?

ndělkou se může stát každá dospělá žena (a dívka od 12ti let v doprovodu dospělé andělky), která věří, že šestinedělí je jedinečné období pro matku a dítě, kteří si zaslouží mít dostatek času se poznávat, naučit se kojení, užívat si přítomnosti druhého a naplňovat tak svoje potřeby, které se pozitivně odrazí v dalším životě.

To, že se stanete andělkou, pro Vás může mít vícečetný přínos:

  • budete žít podle svých hodnot
  • ukazujete okolí, že pomáhat si a být laskaví je normální a přirozené
  • investujete do generace matek a dětí, kteří díky Vám zažijí pospolitost a pomoc, a budou je přirozeně šířit dál. Díky kontaktnímu rodičovství se malé děti učí, že život je dobrý a že jejich potřeby mají význam a zaslouží si jejich naplnění. Takové děti vyrůstají v ohleduplné a soucitné dospělé.
  • vytváříte ženskou komunitu založenou na respektu a podpoře
  • poznáte se s dalšími ženami, které sdílí Vaše hodnoty

Do FB skupiny Podpora šestinedělek tudy:

Těšíme se na Vás tam!

Chcete naši činnost podpořit?

A umožnit nám tak projekt šířit dál mezi více žen? Můžete nám přispět na fungování projektu a informační osvětu na transparentní účet! 

311 322 333 5 / 2010
Do poznámky, prosím, uveďte "šestinedělky".  Děkujeme!